25 Nisan 2018 Çarşamba

Yanlış KPSS tercihi yapan, sonraki 3 tercihe katılamaz, Uzaktan eğitim

23 Aralık 2016
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3581 defa okundu.
Yanlış KPSS tercihi yapan, sonraki 3 tercihe katılamaz, Uzaktan eğitim

AMAN TERCİH YAPARKEN BUNLARA DİKKAT EDİN

 KADROYU YAKACAĞIM TEHDİTLERİ MÜMKÜN MÜ?
 Ancak, bazı yüksek puan alan adayların, nitelikleri tutmasa dahi tercihte bulunacağı söylenmektedir. ÖSYM tercihler sırasında sadece öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan program/alan bazında kontrol yapmaktadır. Örneğin lise düzeyindeki bir adayın lisans düzeyindeki bir kadroyu, erkek olmak şartı aranan kadroyu bir bayanın veya mühendislik mezunu olma şartı aranan kadroyu bir öğretmenlik mezununun tercih etmesi mümkün değildir. ÖSYM sistemi buna izin vermemektedir.
 Ancak kadrolar arasında ingilizce, ehliyet, sertifika, bonservis gibi belge şartları da bulunmakta olup, bu şartların kontrolü yapılamamaktadır.
 Bu çerçevede, örneğin İngilizce bilmeyen bir adayın, bu şartı isteyen bir kadroyu tercih etmesi halinde, puanı tutuyorsa yerleşmesi mümkündür. Ancak, ÖSYM’nin yaptığı sadece bir yerleştirmedir. Atamayı kurum yapacaktır. Atama sırasında, kılavuzun nitelikler bölümünde yer alan belgeler istenecektir. Yerleşen bu aday, belgeyi sunamayacağı için ataması yapılmayacaktır.
 YERLEŞEN VE ATAMASI YAPILMAYAN ADAY BİR DAHA MERKEZİ YERLEŞTİRMEYE KATILAMAZ KPSS Yönetmeliğinin Ek 2. Maddesi şu şekildedir:
 “Bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, daha sonraki personel alımları için yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar.”
 Bu maddeye göre, ÖSYM tarafından bir kadroya yerleştirilen adayın, ataması yapılsın veya yapılmasın, sonraki merkezi alımlara katılması mümkün değildir.  Ayrıca tüm güncel alımları  ve ilanlardan anında haberdar olmak için bu facebook grubumuza katılın, katılmak için TIKLAYINIZ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

En iyi uzaktan eğitim SON DAKİKA: